Jmenuji se Tomáš Havel a jsem designér
Pracuji v týmu Grenade Castle, kde už osmým rokem hledám funkční a tvůrčí řešení v grafice, ilustraci, 3D designu, animacích a letmo i videu. Sbírám cenné zkušenosti ve vedení projektů, jednání s klienty (i kolegy) a pomáhám rozvíjet grafický tým.
Rád se probírám desítkami písem , ladím barvy a strukturuji obsah, ale nejvíce mi dělá radost, když můžu někdy utéct od počítače a čmárat myšlenky na papír nebo listovat zkušebními výtisky. Baví mě pestrá náplň mé práce – věnuji se startování vizuálních identit značek, tvorbě manuálů pro uživatele a šablon pro grafiky, výtvarným koncepcím a ilustracím, sázením plakátů a brožur, 3D vizualizacím a produktovým ilustracím i tvorbě animovaných příspěvků na sítě.
Pracuji s klienty různého zaměření a potřeb. Každému se v týmu snažíme vyjít vstříc a najít adekvátní řešení jeho problémům, rozpočtu i časovým možnostem. Ať už jde o začínající značku vlasové kosmetiky, světový orchestr nebo nadnárodní společnost.
Kytarou z porcelánu jsem si v roce 2018 vysloužil titul MgA. v oboru Design na ČVUT a ocenění v Národní ceně za studentský design. Díky tomu jsem se mohl zúčastnit workshopu tvorby plakátu pod vedením skvělého Pekka Loiri a zažít tvůrčí restart.
Ve volném čase hraju rád na kytaru a utíkám z velkoměsta.