O mně
Jmenuji se Tomáš Havel.
Jsem designér, nejsem jím dlouho, ale doufám, že mi to vydrží. Je to totiž práce, ve které hledám (a snad i shledávám) smysl.
Na designu se mi líbí práce s lidským měřítkem, vyzdvihování funkce, hledání nadčasové estetiky a společenský rámec. Baví mě práce s hmotou, ergonomií a řešení nejrůznějších problémů. K designu se snažím přistupovat cílevědomě a s pokorou.
Začal jsem studiem průmyslového designu na FA ČVUT v Praze, kde jsem si vysloužil titul MgA (2018). Moje portfolio tak zatím tvoří především školní práce a soutěžní příspěvky, které mi ale poskytly spektrum cenných zkušeností.
Při práci mě baví střídat myšlenkovou část navrhování s fyzickým modelováním. Rád střídám nástroje (od skicování a 3D, po modelování ze sádry, claye, …), což mi usnadňuje jak komunikaci během práce na projektu, tak i prezentaci konečného výstupu.
Od roku 2016 jsem součástí kreativního týmu GrenadeCastle jako grafik. Podílím se na tvorbě vizuálů pro Český národní symfonický orchestr (2018, 2019), mezinárodní festival Prague Proms (2019) a řadě dalších projektů (viz Behance).
Ve volném čase hraju rád na kytaru a utíkám z velkoměsta.
Back to Top